The Rolling Stones – It’s Only Rock N‘ Roll

57

Появі на світ пісні “It’s Only Rock N’ Roll (But I Like It)” передувала багатоетапна історія знайомства Ронні Вуда з майбутніми колегами по гурту The Rolling Stones. Спочатку він привернув Міка Тейлора до запису свого дебютного альбому “I’ve Got My Own Album To Do“. Над ним вони працювали в студії особняка під назвою The Wick, який належав Вуду.

За збігом обставин, одного разу Кріссі, дружина Ронні, запросила в гості Кіта Річардса. Він подружився з господарями, допоміг записати кілька треків і навіть деякий час жив в будинку. Незабаром до них приєднався Мік Джаггер, який також встановив приятельські стосунки з Ронні.

Саме в студії The Wick народилася композиція “It’s Only Rock N’ Roll (But I Like It)”, що згодом стала одним з найвідоміших творів «роллінгів». Автором слів пісні і початкового варіанта мелодії став Джаггер. Демо-версія була записана 24 липня 1973 року за участю Девіда Боуї та інших музикантів. Послухаємо, що розповідали про історію пісні учасники The Rolling Stones.

Ron Wood:

Вона була записана у мене вдома, в Річмонді, в 1974 році. Оригінальний запис був зроблений там, в моїй студії, за участю Віллі Уикса на бас-гітарі, Кенні Джонса на ударних, мене на гітарі і Девіда Боуї з Міком як вокалістів

Mick Jagger:

… оригінальна версія була наполовину записана в підвалі Рона Вуда, якщо я не помиляюся. Це була демка. Пісня дуже нагадувала стиль Чака Беррі, але у неї зовсім інша атмосфера

Charlie Watts:

На барабанах там грав не я, а Кенні Джонс. Я тоді спав. Вони покликали Кенні Джонса, тому що він жив ближче до Річмонда. Все сталося в дуже гарному будинку, який належав Ронні. Зараз він належить Піту Таунсенд

Коли трек почув Кіт Річардс, він відразу вирішив, що його потрібно включити в їх майбутній альбом, з чим погодилися інші учасники The Rolling Stones.

В анотації до альбому-збірки “Jump Back” Джаггер роз’яснив сенс “It’s Only Rock N’ Roll (But I Like It)”:

Основна ідея пісні пов’язана з нашим публічним чином в той час. Мене злегка почали втомлювати люди, які намагалися висловити щось в дусі: «О, це їх робота не така гарна, як попередня». На обкладинці зображений я з ручкою, увіткненою в мене, як ніби це меч. Це була безтурботна, анти-журналістська річ.

“It’s Only Rock N’ Roll” стала заголовним треком альбому групи The Rolling Stones і вийшла синглом в кінці липня 1974 року. Звукозаписна компанія не була впевнена в її успіху, але музиканти наполягли на тому, що її обов’язково потрібно видати окремою платівкою.

Пісня високо піднялася в чартах багатьох країн і на довгі роки стала обов’язковим елементом концертних виступів The Rolling Stones.

Відеокліп до It’s Only Rock N’ Roll (But I Like It) зняв режисер Michael Lindsay-Hogg.