Metallica – Fade To Black

14

Записуючи композицію Fade To Black, учасники метал-групи Metallica дещо ризикували. Це була їх перша рок-балада, і ніхто точно не знав, як відреагують на неї шанувальники. До того ж, вона присвячена непростій темі, яка напевно мала спровокувати неоднозначну реакцію критиків.

Джеймс Хетфілд розповів про Fade To Black наступне:

Та пісня стала для нас великим кроком. Це була, можна сказати, наша перша балада, і ми знали, що вона зведе людей з розуму … Під час запису я зрозумів, як здатна розчаровувати акустична гітара. Ви можете почути кожен звук, тому мені довелося бути обережним. Я написав цю пісню в будинку одного друга в Нью-Джерсі. У той час я був в неабиякій депресії через те, що наше обладнання вкрали, а нас викинули з дому продюсера, тому що ми там все ізгадили і випили все спиртне в барі. Це пісня про самогубство, і нам за неї неслабо дісталося, як ніби то діти закінчували життя через неї. Але ми також отримали сотні листів від молодих людей, в яких вони розповідали, як їх зачепила пісня, і що вона допомогла їм відчути себе краще.

Пісня виконується від імені людини, що знаходиться на межі самогубства. Уже переступивши межу, він усвідомлює, що зробив помилку, проте вже пізно.

Композиція починається з акустичного вступу, але поступово стає важчим. Пізніше у групи Metallica з’явиться ще кілька пісень зі схожою структурою ( “One”, “Welcome Home” та інші).

Fade To Black увійшла до платівки Ride The Lightning, яку Metallica випустила в 1984 році.

Читачі журналу “Guitar World” поставили гітарне соло з Fade To Black на 24-е місце списку кращих.