9 жовтня

9

У 1940 році в цей день на світ з’явився чоловік, якому судилося перевернути уявлення про музичну творчість. Людина, яку можна назвати головним рокером XX століття. Хоча він залишається таким і понині ¬- головним рокером XXI століття, не дивлячись на те, що покинув цей тлінний світ ще 36 років тому. Ця людина – Джон Леннон.
Він був суперечливою особистістю, хоча це один ознак геніальності. Багато хто досі не можуть йому пробачити головну, на їхню думку, помилку – союз з Йоко Оно, який, нібито, став однією з причин розпаду The Beatles. Але при об’єктивному погляді, зрозуміло, що це не було причиною. Швидше – наслідком. У цей день в 1975 році Йоко Оно, до речі, піднесла Джону самий безцінний подарунок, на який здатна жінка: вона народила йому сина.

Цього дня в 1944 році народився Джон Алек Ентвістл, майбутній незворушний і похмурий басист групи The Who. Джона називали не просто басистом-віртуозом, а Джимі Хендріксом бас-гітари. Його новаторська техніка видобування звуку, по суті, була тією незламною основою, на якій будувалася вся музика The Who – адже саме його бас-гітара заповнювала порожнечу саунду групи, що виникали через те, що Піт Тауншенд ніколи не претендував на роль віртуза-гітариста, вважаючи за краще роль шоумена.

У цей день в 1973 році Елвіс Преслі розлучився зі своєю дружиною Присциллою. З тією самою, в якій душі не чаяв, починаючи з 1958 року. Тоді він служив в армії, в американському контингенті в Західній Німеччині. Але жив в окремій квартирі з друзями і знаходив час для вечірок. На одній з них друзі і представили йому 14-річну дівчину, прийомну дочку офіцера-льотчика. Їх роман розвивався повільно, наче спеціально підігріваючи інтерес шанувальників по всьому світу до цієї зоряної пари. Це було свого роду реаліті-шоу. Весілля відбулося тільки 1967 році. І перший час Елвіс насолоджувався сімейним життям. Але після народження в лютому 1968 року дочки Лайзи-Марії, він став віддалятися від Прісцилли. Повернувся до звичного йому способу життя, що і стало основною причиною розлучення.

В 1993 році група Nirvana увірвалася на 1-е місце в американський чарт з альбомом «In Utero». Випущений він був 13 вересня – і став останнім студійним номерним альбомом Нірвани. Ще перед тим, як приступити до його запису, Курт Кобейн говорив, що альбом буде несхожий на відполірований попередній мега-успішний альбом Nevermind: «Деякі пісні будуть більш” сирими “, а інші більш попсовими. Альбом не буде однотипним, як Nevermind». Свою обіцянку Кобейн дотримав: матеріал і звучання альбому ‘In Utero’ групи Nirvana вельми різноманітне.