Rammstein

22

Країна: Німеччина
Роки Активності: літо 1993 – понині
Веб Сайт: www.rammstein.de

Rammstein – німецький індастраіл-метал гурт створений влітку 1993-го року в Берліні. Їх музика належить до напряму «ноє дойче герте». Також їх стиль часто описують як «грубу силу», самі ж музиканти одного разу охарактеризували його як «танцювальний метал». Увагу медіа часто привертає використання піротехніки на концертах. У своїй творчості гурт був натхненний, зокрема, словенським музичним колективом «Laibach». Наразі продано понад 35 мільйонів платівок гурту, який, незважаючи на німецькомовні тексти, має комерційний успіх, зокрема у Сполучених Штатах.

Назва гурту ймовірно походить від назви західно-німецького міста Рамштайн (нім. Ramstein), де 1988 року сталася авіакатастрофа під час авіашоу американських ВПС місцевої авіабази, внаслідок якої загинуло 70 осіб. Про це свідчить початкова назва гурту — Rammstein-Flugschau (Авіашоу-Раммштайн), а також пісня «Rammstein», що стала «візитною карткою» гурту, змістом відсилає до трагедії, що відбулася на базі Рамштайн. Додаткова буква «m» створює гру слів, оскільки німецьке дієслово «rammen» означає «урізатися в щось». Хоч ця назва й стала причиною певних незручностей і призвела до небажаних чуток і обвинувачень у блюзнірстві, проте змінювати назву групи було вже неможливо. Саме тому група довгий час усілякими способами дистанціювалась від будь-яких ототожнень їх назви з місцем трагедії, пояснюючи її лише як «Кам’яний таран». Втім, цей варіант було озвучено вже набагато пізніше, коли преса та нападки на групу трохи притихли.

«Rammstein» грає індустріальну музику з елементами металу та електроніки, співає німецькою мовою, що створює цікаве поєднання. На думку самих музикантів, значний вплив на їхню творчість справили словенський гурт «Laibach» та німецький «Oomph!» Стиль групи еволюціонував, спочатку був близьким до індастріалу і відзначався переважанням електронних звуків, на останніх альбомах звучання натуральніше, з’явилися партії, записані хором і оркестром.

Члени колективу неодноразово говорили про те, що стиль їхньої музики не має властивої назви й охарактеризовували її як танцювальний метал (нім. tanzmetal). Це можна розуміти так, що окрім важкого характеру, музика гурту тяжіє до танцювальної. В журналі «Tylko Rock» (квітень 2001) члени гурту так охарактеризували свою музику: “Дуже важкий, романтичний, повний контрастів, частково також танцювальний. Нам доводилось відповідати на питання типу: яку музику граєте? Врешті вирішили запровадити термін tanzmetal. Чимало відчувається у нас вплив техно, хаусу — пробуємо те все змішувати”.