Electric Light Orchestra

9

Країна: Велика Британія
Роки Активності: 1970 – 1986, 2000–2001, 2012 – Донині
Веб Сайт: www.jefflynneselo.com

Electric Light Orchestra (E.L.O.) — британський рок-гурт, створений Джеффом Лінном і Роєм Вудом в 1970 році.

Їхню музику відносять до прогресивного року і класичного року. Спирається на стилістику гурту The Beatles та Moody Blues та використовує нетиповий для рок-музики широкий інструментарій, зокрема смичкові інструменти як солюючі. В 1970-х роках гурт вважався одним із провідних у рок-музиці і здобув значну популярність. Розпався після того, як його лідер Джеф Лінн зайнявся продюсерською діяльністю. Пізніше, без згоди на те Лінна, група була відновлена під назвою Electric Light Orchestra Part Two, однак випущені нею два альбоми вже не мали значної популярності. Джеф Лінн у 2001 році випустив сольний альбом «Zoom», який лише формально може вважатися продукцією гурту.

До найбільших хітів гурту відносяться 10538 Overture, Can’t Get It Out of My Head , Evil Woman, Strange Magic, Telephone Line, Livin’ Thing, Shine a Little Love, Don’t Bring Me Down, Ticket To The Moon, Rock’n’roll Is King, Hold On Tight, Here is the news та кавер пісні Чака Беррі Roll Over Beethoven. Дискографія доповнює запис концерту в Каліфорнійському місті Long Beach (1974) та саундтрек до фільму «Xanadu» (1980), на якому містяться деякі композиції ELO та виконання Олівії Ньютон-Джон.

Для четвертого студійного альбому гурту, «Ельдорадо», «Симфонія», концептуальний альбом про мрійника, Лінн зупинила запис з накладенням струнних і найняв оркестр та хор. Луїс Кларк був найнята групою як аранжувальник струнних. Перший сингл альбому, «Не можу отримати його з моєї голови», став їхнім першим на топ 10-хіт, і «Ельдорадо». «Симфонія» стала ЕЛО першим золотим альбомом. Майк де Альбукерк покинув групу під час запису сесій, оскільки бажав проводити більше часу зі своєю сім’єю. Отже, в альбомі більша частина партій бас-гітари була зіграна Лінном. Після випуску «Ельдорадо» Келлі був залучений як басист, і на початку 1975 року Мелвін Гейл Едвардс замінив на віолончелі. Склад стабілізувався, коли музиканти вийшли на доступніший звук. ЕЛО стала успішною в США, і регулярно з’являлася на спецах півночі (1973, 1975, 1976 & 1977), більше, ніж будь-які інші групи.

Альбом Face the Music був виданий в 1975 році, породивши такі хіти, як «Evil Woman», третій сингл потрапив у британський Топ-10. Вступний інструментал «вогонь на висоті», з його поєднанням струнних і палаючої акустичної гітари, використовувався як тема программи CBS Sports Spectacular. Гурт активно гастролював з 3 лютого по 13 квітня 1976 року, зігравши 68 концертів за 76 днів у США. Саме на американських концертах ELO вперше використовували кольорові лазери.